0:1 Ilijašić T.

0:2 Bošnjaković M.

0:3 Bošnjaković M.

0:4 Ilijašić I.

Nakon niza uspješnih pripremnih utakmica došao je na red i taj dan. Prva prvenstvena utakmica u drugoligaškom društvu.Bilo nas je 23. Pet igrača nije moglo u protokol.Izvan protokola su ostali takvi igrači kao što su:Milas, braća Berakovići ( brat i ja) , ozlijeđeni Ilijašić Ivica naš najbolji igrač u pripremnom razdoblju i drugi.

Početak utakmice nagovijestio je da smo došli po tri boda. Sezonu otvara Ilijašić Toma prekrasnim udarcem sa oko 25 metara;0:1.Drugo poluvrijeme je samo formalnost. Kada su domaćini pali sa snagom sa još tri pogotka utakmicu mirno privodimo kraju. Početak sezone nije mogao biti bolji.

II kolo. NK GRANIČAR: NK ZADRUGAR 3:3 (2:1)

3:3 Ilijašić I.

Komarčev eksperiment sa Tomom Ilijašić kao bočnim nije se pokazao kao pravi potez. Iako smo rano poveli šamčani vrlo brzo nalaze pukotine u našoj šupljoj obrani  sa neraspoloženim Stanićem na golu i vrlo brzo preokreću rezultat u svoju korist i na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 2:1 za domaćine.U drugom poluvremenu ista slika. Prividnu terensku inicijativu Zadrugara i preofenzivnu igru Šamac kažnjava brzom kontrom i to je 3:1 za Šamac. Trener vuče očajnički potez i u igru uvodi Vladića i Đurkovića međutim bez vidljivih pomaka. Kad se činilo da je poraz neminovan  stvar u svoje ruke ili bolje rečeno noge uzima Ilijašić Ivica i sa dva prekrasna gola iz slodobnjaka izjednačava omjer na 3:3.Do kraja smo mogli i pobijediti ali se iskazao domaći vratar i utakmica završava neodlučeno.Unatoč remiju u gostima ostaje dojam da smo u ovoj utakmici trebali pobijediti.

III kolo.  NK ZADRUGAR - NK DUBRAVA 4:2 (0:0)

4:2

Da će ovo biti teška utakmica nismo ni sanjali jer je ekipa Zadubravlja slovila kao totalni autsajder.Tako su i postavili igru sa samo jednim špic igračem.Trener Bošnjaković je izveo ponovo totalno zbunjujuću postavu sa tri špic igrača:Ilijašić I. Đurković T. i Ilijašić T.kojima se pridodavao i Bošnjaković M. tako da smo u stvari igrali sa četiri špice. Međutim našu lošu igru Zadubravlje nije znalo iskoristiti pa se na poluvrijeme odlazi sa 0:0. U nastavku druga slika. Zahvaljujući brzim prodorima Bošnjaković M. po desnom boku ubrzo dolazimo u vodstvo a isti igrač   nekoliko minuta kasnije dovodi Zadrugar u vodstvo od 2:0. Gosti uspijevaju smanjiti na 2:1 ali to je sve od njih.Ubrzo je 4:1 za nas i to bi bilo to. Treba izdvojiti i pogodak Zadubravlja za 4:2 koji je gostujući igrač postigao sa centra igrališta; gdje je bio Jazo to samo on zna.

IV kolo.  NK SLOGA (V) - NK ZADRUGAR 3:2 (1:1)

3:2 Vladić M.

Bez dva standardna igrača u obrani (Beraković T.i Novoselović S.) nikako nismo mogli parirati raspoloženim domaćinima u prvih 15 minuta.Rano vodstvo domaćina međutim nije nas obezglavilo i vrlo brzo preko brzonogog Ilijašić Tome dolazimo da izjednačenja.Do kraja poluvremena slijedi revija promašaja naših igrača za rubriku Vjerovali ili ne. šta su sve promašili Bošnjaković Mata,Ilijašić Ivica i Ilijašić Toma spada u domenu naučne fantastike. U drugom poluvremenu ista slika. Domaćini ni krivi ni dužni postižu još dva pogotka zahvaljujući kiksevima naše obrane i odlaze na nedostižnih 3:1. Vladić Mato je samo uspio ublažiti poraz koji će nam biti i jedini poraz u jesenskom dijelu prvenstva. Trener je od naše publike pretrpio kritike zbog slabog vođenja ekipe ali to je očekivana reakcija publike nakon ovakvog sramotnog i nezasluženog poraza.

11:0 Vladić M.

Konačno prava predstava Zadrugara.Lošu ekipu Čajkovaca načeli su Ilijaši Ivica i Đurković Tomo a kanonadu su nastavili Bošnjaković Mata i Vladić Mato. Zanimljivo je i to da naš najbolji strijelac Ilijašić Toma nije postigao ni jedan pogodak na utakmici.

VI kolo.  NK MLADOST (D) - NK ZADRUGAR 0:3 (0:1)

0:3  Vladić M.

Pošto Divoševci još uvije nisu sredili svoje igralište koriste teren u Donjim Andrijevcima koji je velik  i širok i pogoduje našim igračima.Međutim ponovo se mučimo i prvo poluvrijeme završava samo sa 1:0 prekrasnim pogotkom Đurković Tome. U nastavku ista slika. Nikako ne uspijevamo postići pogodak.Komarac izvodi Đurković Stipu i Stipešević Ivu i uvodi Alasić Franju i   Vladić Matu. Bošnjaković Mata se seli na bok i to se pokazuje kao pravi potez unatoč negodovanju naše publike koja nije sa simpatijama pozdravila ovaj potez trenera.Upravo ovaj igrač sa boka nabacuje pravu loptu za Tomu Ilijašić i to je 2:0 za nas. Joker s klupe  Vladić Mato samo stavlja točku na i to je 3:0.

VII kolo.  NK ZADRUGAR - NK SAPCI 6:1 (3:0)

5:0 Ilijašić I.

Još jedna u nizu utakmica za koje publika očekuje golijadu. Pošto je Stipešević bez ikakvog povoda napustio klub ne rekavši pravi razlog odustajanja Vladić M. je zaigrao od početka i sa dva pogotka u prvom poluvremenu riješio utakmicu i pokazao treneru da je bez razloga bio rezerva. Simpatični gosti iz Sapca nisu imali velike šanse jer je pokraj Vladića raspoložen za igru bio i naš najbolji igrač Ilijašić Ivica koji je postigao tri pogotka i vodeći je na listi strijelaca II ŽNL istok.

VIII kolo.  NK ZVONIMIR - NK ZADRUGAR 1:4 (1:0)

1:4 Ilijašić I.

Derbi! Treći i četvrti na tablici. S nestrpljenjem se očekivao ovaj susret da dobijemo odgovor na pitanje koliko ustvari vrijedi ova ekipa. Prvo poluvrijeme pripada domaćinima koji zasluženo vode sa 1:0.Tomi se naljutio i neće da nastavi utakmicu. Umjesto njega ulazi Alasić.Komarac mjenja Binga sa Vladićem i to se pokazuje kao pravi potez. Loptu iz kornera Mata posprema u mrežu i to je 1:1.Na 2:1 povisuje Dalac prekrasnim udarcem glavom nakon kornera. Potuno razbijenu ekipu Zvonimira dokrajčili su Đurković Tomo i Ilijašić Ivica.Vrbljanima smo uzvratili za poraz u kupu i pokazali kako se igra napadački nogomet.

IX kolo.  NK ZADRUGAR - NK OMLADINAC 4:2 (2:1)

4:2

Pomalo smo se pribojavali ovoga susreta jer su topoljani izvrsna ekipa a protiv nas će imati poseban motiv jer su trener i njegova dva sina te rezervni golman iz Topolja. Iako smo oslabljeni za Bošnjaković Matu trener sve iznenađuje sa Rukavinom na centarforu umjesto Vladića koji je riješio utakmicu u Vrbi.Ali Jeffrey se snalazi kao riba u vodi i postiže eurogol za 2:1. Drugo poluvrijeme je ponovo formalnost jer fizička sprema naših igrača ne dopušta borbenim topoljanima nikakvu neizvjesnost glede konačnog rezultata.Toma Ilijašić postiže još dva pogotka i u potpunosti opravdava nadimak "ubojica dječjeg lica".

X kolo.  NK SLOGA (G) - NK ZADRUGAR 0:1 (0:0)

0:1 Ilijašić I.

DERBI! Prvi i drugi.Iz Oprisavaca stiže preko 100 gledatelja sa navijačkim rekvizitima.Domaćini naoštreni do bola.Imaju neke stare račune sa nama iz doba dok sam igrao i ja i Ruki, Zdriva,Zoki,Željo.Ali sada igraju neki novi klinci. Domaćin začudo počinje rezervirano i povučeno sa čak petoricom igrača u obrani.Zadrugar kontrolira sredinu terena i ne dopušta nikakva iznenađenja. Prvo poluvrijeme završava 0:0. U nastavku ista igra bez izrazitih prilika. Prvu pravu stopostotnu šansu skida Stanić i pokazuje da su kiksevi iz Šamca i Vrpolja bili slučajni. Igrala se 75. minuta kad je Ivica  Ilijašić dobio loptu na centru.Krenuo je u nezadrživi prodor nanizavši pritom nekolicinu obrambenih igrača Gundinaca te lako savladao domaćeg vratara.Nakon toga raspala se igra Gundinaca. Toma Ilijašić je imao priliku u dva navrata da riješi utakmicu ali je oba puta reagirao loše i prilike su otišle u nepovrat.Da smo kojim slučajem izgubili mislim da ne bi spavao u istoj kući sa svojim bratom Ivom.Domaćin je do kraja pokušao silom nebili izjednačio ali ni uz pomoć suca   koji je utakmicu produžio za čak 6 minuta nisu uspjeli izjednačiti.Prvo mjesto je sada naše i sa njega više ne silazimo do kraja.

XI kolo.  NK ZADRUGAR - NK SLOGA (J)  5:1 (3:0)

5:1 Vladić M.

Nama je ovo veći derbi nego prošle nedjelje u Gundincima jer pobijediti Jaruge nije mala stvar ali da ćemo im uvaliti petardu nismo ni sanjali.Iako oslabljeni bez Ilijašić Ive koji je odrađivao kaznu od 3 žuta kartona utakmicu je počeo Vladić Mato koji je opet pokazao da je iz nekog drugog filma. Sa dva pogotka i jednom asistencijom pokazao je kako se igra nogomet.Bučna publika iz Jaruga otišla je posramljena kući jer su momci iz Oprisavaca održali predavanje iz predmata "Kontra - i kako je izvesti" i pokazali tko su sada "Gazde na istoku".

XII kolo.  NK POSAVINA - NK ZADRUGAR 0:3  (0:1)

0:3 Ilijašić T.

Sa fenjerašem iz Kopanice nije bilo lako kako se predviđalo.Međutim iskusnija i fizički spremnija ekipa tj. mi bez većih je problema svladala ekipu Velike Kopanice.Oprisavački Ole Gunar Solskjer tj. Toma Ilijašić mogao je postići i više od dva pogotka ali i bez toga Oprisavci sa ovom pobjedom kolo prije kraja postaju prvi puta u svojoj povijesti prvaci jesenskog dijela II ŽNL. istok jer drugoplasiranim Sikirevcima bježimo 4 boda kolo prije kraja i velikog derbija u Oprisavcima zadnje kolo.

XIII kolo.  NK ZADRUGAR - NK SIKIREVCI 3:1 (2:1)

3:1 Rukavina D.

VELIKI DERBI! Iako smo kolo prije kraja osigurali naslov ne smijemo si dopustiti poraz od izravnog konkurenta za naslov.Pred oko 550 gledatelja odigrana je prekrasna utakmica koja zaslužuje epitet derbija ali koju su nažalost pokvarili suci koji su svojim odlukama dovodili u očaj domaće igrače i navijače.Pvo je utakmica prekinuta zbog navodnog vrijeđanja glavnog suca koji je zahtijevao da se dotični gospodin udalji sa igrališta. Baš se ne sjećam da je na kojoj prvenstvenoj utakmici sudac odstranio cijelu tribinu BBB-a koji su skandirali "Sudac pederu." Zatim je glavni sudac na nagovor pomoćog suca dao  odstraniti cijelu stranu sa domaćim navijačima jer su mu navodno bacali petarde pod noge.Platit ću mu večeru ako to isto napravi u Jarugama. No vratimo se derbiju.Od početka krećemo u ofenzivu i preko Bošnjakovića Dalibora dolazimo u vodstvo. Ubrzo zatim Đurković Tomo postiže gol za 2:0 i kad se činilo da ćemo na poluvrijeme sa velikom prednošću sudac dosuđuje penal za Sikirevce koji gosti realiziraju. U drugom poluvremenu kontroliramo rezultat i igru ali ponovo na scenu stupa sudac koji jedan bezazlen prekršaj karakterizira kao najstrožu kaznu za goste.Nije za povjerovati.Ali sjajni Stanić skida jedanaesterac Joki i to bi bilo sve od Sikirevaca. Ne sjećam se nekog velikog derbija u kojemu sudac svira dva sumnjiva jedanaesterca kontra domaćina. U sudačkoj nadoknadi korpulentni stoper Rukavina nakon nabačaja iz kornera zakucava loptu volejem u mrežu pokraj skamenjenog golmana Sikirevaca. Slavlje može početi. Dva janjca i pečenka su pojedeni u vrlo kratkom roku pa se slavlje iz prostorija kluba preselilo u obližnji "Babilon" ali o pojedinostima bolje da ne govorim.

1:0  Bošnjaković M.

Nakon niza uspješnih pripremnih utakmica došao je na red i taj dan. Prva prvenstvena utakmica u proljetnom dijelu. Publike više nego uobičajeno. Sada svi dolaze na utakmice. Ekipa Trnjana pojačana sa trojicom Oprisavčana (Beraković Ivica, Beraković Tomislav i Milas Andrija) došla je po bod pod svaku cijenu. Trener Trnjana iznenađuje sve sa Beraković Ivicom na zadnjem koji to nije igrao nikad u životu. Mislili smo da se oni zafrkavaju sa nama. Svi su očekivali petardu u mreži Trnjana a oni bi vjerojatno potpisali i poraz od tri razlike. Međutim kako to obično biva sve je krenulo naopako. Nikako nismo mogli probiti bunker gostiju koji su se branili sa devet igrača. Odgovorili smo na njihova bunarenja istom mjerom tako da nismo mogli stvoriti šansu.Beraković Ivica pravilno dirigira obranom gostiju tako da nemamo prave prigode za gol. Jedinu pravu priliku Ilijašić Ive gostujući vratar Roso čudesno brani. Na poluvrijeme se odlazi sa 0:0. U drugom poluvremnu ista priča. Trojica Oprisavčana na čelu sa Željom poigravaju se sa našim napadačima. Ni tri izmjene nisu promijenile odnos snaga. Gosti se brane sa desetoricom. Gostujući vratar čini čuda na golu. Publika je van sebe. I onda vjerojatno presudni trenutak. Beraković Ivica čini nepromišljeni potez i pretemperamentno odgovara na provokaciju domaćeg igrača Babića ( vjerojatno sada neznate koji je sada gostujući a koji domaći igrač ali nema veze) i dobiva drugi žuti karton i Trnjani ostaju sa desetoricom. Obruč se sve više steže oko gostujućeg gola i u trećoj minuti sudačke nadoknade Bošnjaković Mata jedan odbijanac volejem zakucava u mrežu Trnjana i to je 1:0. Tuga i nevjerica na licu Trnjanaca nasuprot deliriju domaćih navjača. Šta ćete takav je sport.Bilo je tijesno  ali tri boda su tri boda.

3:2

Prekrasan sunčani dan izmamio je na stadion Zvrtak oko 200 gledatelja koji su došli vidjeti još jednu pobjedu Zadrugara. Publika se ponovila u zelene dresove tako da je gledalište izgledalo kao navijačka tribina Republike Irske. Trener Komarac je ponovo eksperimentirao sa sastavom tako da u stvari nitko nezna naš prvi sastav unaprijed. Veliko iznenađenje su braća Đurković na klupi kao i Bingo koji je donedavno bio nezamjenjiv na boku. Utakmica je počela bez grča u igri kao protiv Trnjana i odmah se vidjelo tko je gazda na terenu. Posebno su bili raspoloženi braća Ilijašići koja su sa dva gola obilježili prvo poluvrijeme. U drugom poluvremenu ista slika. Nižemo priliku za prilikom i Toša Ilijašić povećava na 3:1. Šamčani nisu ozbiljnije prijetili našem golu tako da je trener izveo ozlijeđenog Ilijašić Ivu (nosi langetu tako da je izgubljen na nekoliko tjedana op.a.) i uveo rezerve. U tom razdoblju mogli smo postići još koji zgoditak međutim napadači se baš nisu iskazali i kako to obično biva, kardinalnu grešku čini Stanić i gosti ublažavaju poraz. Do kraja utakmice gosti nisu ozbiljnije zaprijetili te utakmica završava sa 3:2. Nova tri boda su tu...

0:6 Bošnjaković M

Na prvo gostovanje u proljetnom dijelu otišli smo oslabljeni za Ilijašić Ivu koji nosi longetu i Rukavinu koji je u Zagrebu. Trener ponovo izvodi šareni sastav sa Pergerom u špicu odnosno Novoselovićem na boku a Vladića neočekivano šalje na klupu. Međutim potez sa Bošnjaković Matom u vezi bio je pun pogodak. I Đurković Tomo koji je ponovo u prvom sastavu trči kao navijen. Nakon početnih petnaest minuta vidjelo se da će to biti igra mačke i miša. Za prvi pogodak najzaslužniji je Bingo koji je sa 25 metara poslao pravu bombu prema vratima Zadubravlja koju vratar krajnjim naporom odbija do Đurovića kojem nije bilo teško da sa pola metra ugura loptu u mrežu. Drugi gol postiže Dalac iz slobodnjaka. Sa  tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.U drugom poluvremenu do izražaja je došla  bolja fizička priprema gostujućih igrača i protivnik je bio rasturen.Od četiri pogotka u drugom poluvremenu valja izdvoji pogodak Bošnjaković Mate koji iz mrtvog kuta postiže prekrasan pogodak (kao Vieri dok je igrao u Atletiku iz Madrida). Nesmijemo zaboraviti ni prekrasnu oprisavačku publiku koja je došla u velikom broju bodriti svoje igrače. Svaka im čast.